DÜZCE'DE YENİ CHP İL BAŞKANI DURU CHP İl Başkanı Vildan Tokaliç Cemşit'in istifa etmesinin ardından yerine İlhan Duru geldi.&...           • İNCE DÜZCE’DE FINDIK 15 LİRA DEDİ Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Düzce’ye geldi. An...           • Başkan yardımcısı cebar tügva programına katıldı Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Elif Sezer Cebar, TÜGVA “Genç Yönetic...           • Ramazan Ayında Gıda Denetimleri Yoğunlaştı İslam dünyasının kutsal ayı olan Ramazan Ayının başlangıcından itibaren tüketicilerin sa...           • DÜZCESPOR’A DESTEK ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR ! BİR KATKI DA OSB’DEN… Kırmızı lacivertli renkler etrafında birleşerek tek yumruk ola...           • DÜZCESPOR’A DESTEK ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR ! BİR KATKI DA OSB’DEN… Kırmızı lacivertli renkler etrafında birleşerek tek yumruk ola...           • MAHALLE İFTARINDA GÖNÜLLER BİRLEŞTİ Düzce Belediyesi Ramazan Ayı boyunca 15 bölgede düzenlediği iftarlara bir yenisini ...           • Düzce MYO Halk Eğitim Merkezi Kurslarına Ev Sahipliği Yapıyor Düzce Meslek Yüksekokulu, Düzce Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğün&...           • FİYATLAR DİBE VURMUŞKEN EMANETE FINDIK VERMEYİN! Emekli Fiskobirlik Müdürü Nevzat Keleş, üreticileri emanete fındık vermeme kon...           • AKPARTİSİ’NİN ADAYLARI BELLİ OLDU AK Parti’nin 24 Haziran’da yapılacak seçim için milletvekili aday listes...           
Anket
İstatistikler
Toplam: 361057
Aktif: 14
Bugün: 251
Dün: 1069
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:

YAŞADIĞIMIZ HAYATIN DEĞERİNİ BİLMEK -

YAŞADIĞIMIZ HAYATIN DEĞERİNİ BİLMEK

Yazar:  |  Tarih:19 / 3 / 2018 |  Yazı Okunma: 130


Sevgili okurlar, genele baktığımda aile eğitimini iyi almış, aile sevgisi görmüş, çocukluğu çok iyi geçmiş kişiler olduğunu gördüm. Hayatın değerini bilen kişilerin birçoğu da inançlı, sabırlı, sağlıklarına özen gösteren, kendisine çok iyi bakan ve kötü alışkanlıklardan olabildiğince uzak durmaya çalışan insanlar olduğunu gözlemledim. Hayatın değerini bilmek için önce yaratanı ve yaratılanları sevmek gerekir. Bize verilen en güzel armağan canımızdır. Elimizdekinin değerini bilmek ve sağlığınıza daha çok özen göstermeye başlayarak size verilmiş olan armağanı içtenlikle kabul etmiş olursunuz. O yüzden kendimize çok iyi bakarak hayatın değerini anlamaya çalışmalıyız. Hayatın değerini bilen insan olmak için önce sağlık sonra kendimizi geliştirmek olsun. Hayatla barışık olmak için bu şart. Kendinize ve hayatınıza katabileceğiniz alışkanlıklar neler olabilir?  Neler hayatımızı renklendirir? Düşünelim ve bir yere not alalım.

Diğer konu ise zaman;  Her gün hızla akan zamana karşı neler yapabiliriz? Rabbimizin bize armağanı olan hayatı ne ölçüde değerlendiriyorsunuz. Hayatın değerini bilmenin en önemli yaşama şekli ise hayatı farkındalıkla yaşamak. Yani her gün yeni bir şeyler öğrenmek, keşfetmek, bugünü diğer ki günlerden ayıran bir şey olmalı. Gözlemleyelim bir süre. Kendinizde, yakınlarımızda ve çevrenizde neler gördük. Bizi diğerlerinden ayıran farkındalık ne? Cevabını bir yere not alarak farkındalığınızı artırabilirsiniz. Not almak değişmek ve güzel yaşamak için belki güzel bir adım olabilir. Hiç düşündük mü, sevdiğiniz insanlara nasıl davranıyorsunuz, onlara sevginizi nasıl gösteriyorsunuz? Lütfen bir düşünün, kendinize sorular sorun, kendinizi sorgulayın.

Benin ilk aklıma gelenler; Dosdoğru bir hayat yaşamak, dolu dolu yaşamak, olabileceğimiz en iyi halimize ulaşmaya çalışmak, olabildiğince birçok insana yardımcı olmak ve sevdiklerimizle beraber hayatın içine en güzel şekilde dalmak. Fakat derin dalmamak lazım. Gerektiği kadar dalalım. En önemli nokta sevmek, çünkü sevgi her şeye anlam katar.  Gerektiği kadar sevelim. Fazla sevgi âşık usandırır. 
Canımız bize en güzel armağan  sonra hayat ve sevdiklerimizdir. Bu armağanın değerini daha çok bileceğimiz güzel günler diliyorum. Esen kalın.

 
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Nevzat KELEŞ

 

Hoşgeldiniz.