TERTEMİZ VE YEMYEŞİL DÜZCE Düzce Belediyesi Temizlik işleri ekipleri çocukların vazgeçilmezi, annelerin is...           • BAŞKAN AY YARALI ASKERLERİ ZİYARET ETTİ Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Yığılca İlçe Jandarma Komutanlığı’na ait aracı...           • DÜZCE VALİSİ DR. ZÜLKİF DAĞLI’DAN TİCARİ TAKSİ ŞOFÖRLERİNİN UYMASI GEREKEN KURALLARI İÇEREN GENELGE İçişleri Bakanlığınca ülkemiz genelinde ticari taksi şoförlerinin uyması gereken ...           • Enflasyonla Topyekün Mücadelede Varız! Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Ticaret Bo...           • KALPAZAN 3KİŞİ YAKALANDI Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğ&uu...           • KANALİZASYON ÇALIŞMASI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipl...           • “HER ÇABAMIZ DÜZCEMİZ İÇİN” Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay Ankara’da Karayolları Genel Müdürlüğ&uu...           • AŞURE İKRAM ETTİLER Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay'ın eşi Nursel Ay , Düzce Belediyesi Kültür İş...           • PAKMAYA Çalışanlarından Örnek Bir Sosyal Dayanışma Faaliyeti... AĞRI ili Hacıhalit Köyü’nde bulunan Ortaokul’un öğrencilerine ulaştırıl...           • BEYKÖY YOLUNDA KAVŞAK ÇALIŞMASI BAŞLADI Düzce Belediyesi Beyköy yolunda kavşak düzenleme ve peyzaj çalışmalarına baş...           
Anket
İstatistikler
Toplam: 431033
Aktif: 22
Bugün: 120
Dün: 1472
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:

YAŞADIĞIMIZ HAYATIN DEĞERİNİ BİLMEK -

YAŞADIĞIMIZ HAYATIN DEĞERİNİ BİLMEK

Yazar:  |  Tarih:19 / 3 / 2018 |  Yazı Okunma: 209


Sevgili okurlar, genele baktığımda aile eğitimini iyi almış, aile sevgisi görmüş, çocukluğu çok iyi geçmiş kişiler olduğunu gördüm. Hayatın değerini bilen kişilerin birçoğu da inançlı, sabırlı, sağlıklarına özen gösteren, kendisine çok iyi bakan ve kötü alışkanlıklardan olabildiğince uzak durmaya çalışan insanlar olduğunu gözlemledim. Hayatın değerini bilmek için önce yaratanı ve yaratılanları sevmek gerekir. Bize verilen en güzel armağan canımızdır. Elimizdekinin değerini bilmek ve sağlığınıza daha çok özen göstermeye başlayarak size verilmiş olan armağanı içtenlikle kabul etmiş olursunuz. O yüzden kendimize çok iyi bakarak hayatın değerini anlamaya çalışmalıyız. Hayatın değerini bilen insan olmak için önce sağlık sonra kendimizi geliştirmek olsun. Hayatla barışık olmak için bu şart. Kendinize ve hayatınıza katabileceğiniz alışkanlıklar neler olabilir?  Neler hayatımızı renklendirir? Düşünelim ve bir yere not alalım.

Diğer konu ise zaman;  Her gün hızla akan zamana karşı neler yapabiliriz? Rabbimizin bize armağanı olan hayatı ne ölçüde değerlendiriyorsunuz. Hayatın değerini bilmenin en önemli yaşama şekli ise hayatı farkındalıkla yaşamak. Yani her gün yeni bir şeyler öğrenmek, keşfetmek, bugünü diğer ki günlerden ayıran bir şey olmalı. Gözlemleyelim bir süre. Kendinizde, yakınlarımızda ve çevrenizde neler gördük. Bizi diğerlerinden ayıran farkındalık ne? Cevabını bir yere not alarak farkındalığınızı artırabilirsiniz. Not almak değişmek ve güzel yaşamak için belki güzel bir adım olabilir. Hiç düşündük mü, sevdiğiniz insanlara nasıl davranıyorsunuz, onlara sevginizi nasıl gösteriyorsunuz? Lütfen bir düşünün, kendinize sorular sorun, kendinizi sorgulayın.

Benin ilk aklıma gelenler; Dosdoğru bir hayat yaşamak, dolu dolu yaşamak, olabileceğimiz en iyi halimize ulaşmaya çalışmak, olabildiğince birçok insana yardımcı olmak ve sevdiklerimizle beraber hayatın içine en güzel şekilde dalmak. Fakat derin dalmamak lazım. Gerektiği kadar dalalım. En önemli nokta sevmek, çünkü sevgi her şeye anlam katar.  Gerektiği kadar sevelim. Fazla sevgi âşık usandırır. 
Canımız bize en güzel armağan  sonra hayat ve sevdiklerimizdir. Bu armağanın değerini daha çok bileceğimiz güzel günler diliyorum. Esen kalın.

 
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Nevzat KELEŞ

 

Hoşgeldiniz.