Amerikan Beyaz Kelebeğine Rakip Mi Geliyor? Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Ö...           • BAYRAMLIKLARINI BAŞKAN AY’DAN ALDILAR Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ç...           • “MİLLETİMİZLE EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE 17 YIL” Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay AK Parti’nin kuruluşunun 17’nci yıl dön&uum...           • “İSTEYEN HERKESİN KURBANINI KESERİZ” Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Belediyesi Et Kombinası Tesislerinde incelemeler...           • KÖRPEŞLER MAHALLESİNDE SU HATLARI YENİLENİYOR Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tara...           • Dolu ve Fırtınadan Dolayı Hasar Gören Çiftçilerin Borçları Erteleniyor Dolu ve Fırtınadan Dolayı Hasar Gören Çiftçilerin Borçları Erteleniyor ...           • Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nın KOSGEB işbirliği ile düzenlediği Uygulamalı Girişimcil...           • ELEKTRİK ve DOĞALGAZ ZAMLARI BASIN AÇIKLAMASI Merkez Bankası`nın yıllık enflasyon hedefini yüzde 13.4 olarak açıkladığı gün, do...           • Düzce TSO'da Yönetmelik Semineri Düzce TSO ve Düzce Ticaret İl Müdürlüğü İşbirliği ile İkinci El Moto...           • BAŞKAN AY RAFTİNG ŞAMPİYONLARINI TEBRİK ETTİ Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, geçtiğimiz günlerde İtalya’da düzenl...           
Anket
İstatistikler
Toplam: 404334
Aktif: 10
Bugün: 1069
Dün: 1152
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:

YAŞADIĞIMIZ HAYATIN DEĞERİNİ BİLMEK -

YAŞADIĞIMIZ HAYATIN DEĞERİNİ BİLMEK

Yazar:  |  Tarih:19 / 3 / 2018 |  Yazı Okunma: 187


Sevgili okurlar, genele baktığımda aile eğitimini iyi almış, aile sevgisi görmüş, çocukluğu çok iyi geçmiş kişiler olduğunu gördüm. Hayatın değerini bilen kişilerin birçoğu da inançlı, sabırlı, sağlıklarına özen gösteren, kendisine çok iyi bakan ve kötü alışkanlıklardan olabildiğince uzak durmaya çalışan insanlar olduğunu gözlemledim. Hayatın değerini bilmek için önce yaratanı ve yaratılanları sevmek gerekir. Bize verilen en güzel armağan canımızdır. Elimizdekinin değerini bilmek ve sağlığınıza daha çok özen göstermeye başlayarak size verilmiş olan armağanı içtenlikle kabul etmiş olursunuz. O yüzden kendimize çok iyi bakarak hayatın değerini anlamaya çalışmalıyız. Hayatın değerini bilen insan olmak için önce sağlık sonra kendimizi geliştirmek olsun. Hayatla barışık olmak için bu şart. Kendinize ve hayatınıza katabileceğiniz alışkanlıklar neler olabilir?  Neler hayatımızı renklendirir? Düşünelim ve bir yere not alalım.

Diğer konu ise zaman;  Her gün hızla akan zamana karşı neler yapabiliriz? Rabbimizin bize armağanı olan hayatı ne ölçüde değerlendiriyorsunuz. Hayatın değerini bilmenin en önemli yaşama şekli ise hayatı farkındalıkla yaşamak. Yani her gün yeni bir şeyler öğrenmek, keşfetmek, bugünü diğer ki günlerden ayıran bir şey olmalı. Gözlemleyelim bir süre. Kendinizde, yakınlarımızda ve çevrenizde neler gördük. Bizi diğerlerinden ayıran farkındalık ne? Cevabını bir yere not alarak farkındalığınızı artırabilirsiniz. Not almak değişmek ve güzel yaşamak için belki güzel bir adım olabilir. Hiç düşündük mü, sevdiğiniz insanlara nasıl davranıyorsunuz, onlara sevginizi nasıl gösteriyorsunuz? Lütfen bir düşünün, kendinize sorular sorun, kendinizi sorgulayın.

Benin ilk aklıma gelenler; Dosdoğru bir hayat yaşamak, dolu dolu yaşamak, olabileceğimiz en iyi halimize ulaşmaya çalışmak, olabildiğince birçok insana yardımcı olmak ve sevdiklerimizle beraber hayatın içine en güzel şekilde dalmak. Fakat derin dalmamak lazım. Gerektiği kadar dalalım. En önemli nokta sevmek, çünkü sevgi her şeye anlam katar.  Gerektiği kadar sevelim. Fazla sevgi âşık usandırır. 
Canımız bize en güzel armağan  sonra hayat ve sevdiklerimizdir. Bu armağanın değerini daha çok bileceğimiz güzel günler diliyorum. Esen kalın.

 
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Nevzat KELEŞ

Hoşgeldiniz.