ÖZTÜRK'TEN GENEL KURULDA DÜZCEYE GELSENE ÇAĞRISI   AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, TBMM Genel Kurulu'nda söz ...           • Heykel Bölümü Karma Sergileri Ziyaretçilere Açıldı Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Heykel Bölümü...           • İş Arama Becerileri ve İş Kulübü Tanıtım Semineri Düzenlendi   “İş Arama Becerileri ve İş Kulübü Tanıtım Semineri” Düzce Ü...           • KASIM AKTAŞ ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ TARİHİ KEŞFE ÇIKTI ÖĞRENCİLER ANTİK TİYATROYU RESMETTİLER  Kasım Aktaş Ortaokulu öğrencileri, Mü...           • Basın Açıklaması   Düzce Valiliği bir basın açıklamasında bulundu.Yapılan basın açıklam...           • Alerji Mevsimine Dikkat Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başka...           • 4. Geleneksel Dünya Arı Günü Resim Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi   Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM) tar...           • Düzce TSO’da Sosyal Güvenlik Rehberlik ve Bilgilendirme Semineri   Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Sosyal Güvenlik Kurumu Düzce İl Müd&...           • Belediyesinin basın Açıklaması Düzce Belediyesi yönetim kademesinde yapılan yeni bir düzenleme ilegörev dağıl...           • YÖK Başkanı Düzce Üniversitesi’ndeki Dünya Arı Günü Programına Katıldı   Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Düzce Üniversi...           
İstatistikler
Toplam: 1604103
Aktif: 10
Bugün: 1810
Dün: 2044
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:

TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Düzce Üniversitesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi


 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ)Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, “TUSAŞ ve Türk Havacılığı” adlı konferans kapsamında Düzce Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir,Düzce Baro Başkanı Av. Taner Çakır, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Burçin Sarıcan, protokol üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile Düzce Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir,TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’ı Düzce Üniversitesi’ndeağırladıkları için onur ve mutluluk duyduklarını ifade etti. TUSAŞ’ın savunma sanayiinde Türkiye’nin göz bebeği olduğunu söyleyen Rektör Sözbir, Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’ın TUSAŞ ve Milli Muharip Uçağımız Kaan hakkında önemli bilgiler paylaşacağını belirterek programın hayırlı olmasını temenni etti.

Programda konuşan Düzce Valisi Selçuk Aslan, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’ı Düzce’de ağırladıkları için duyduğu memnuniyeti ifade ederek sözlerine başladı. Türkiye’de uçak sanayisinin 1910’lara kadar uzandığına işaret eden Selçuk Aslan, 5. nesil Milli Muharip Uçağımız Kaan’ın uçuşuna şahitlik ettiklerini ve bu noktaya kolay gelinmediğini sözlerine ekledi. Ülke olarak bir yola çıktıklarını ve kendi ayaklarımız üzerinde durduklarını dile getiren Düzce Valisi Selçuk Aslan, öğrencilerin programdan alacakları ilhamın yeni kapıların açılmasına vesile olacağının da altını çizdi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, TUSAŞ’ın Türkiye’nin havacılık ve uzay sanayisinin en büyük şirketi olduğunu belirtti. Kıbrıs Barış Harekatı’ndan sonra hızlı bir şekilde kurulan TUSAŞ’ınardından 1984’te TAI şirketinin kurulduğunu, 2005’te TAI ile birleşen TUSAŞ’ın yüzde 100 milli bir şirkete dönüştüğünü dillendiren Prof. Dr. Rafet Bozdoğan,TUSAŞ’ın; bağlı ortaklıkları, iştirakleri, mali verileri ve Mühendis Geliştirme Programından söz etti.

TUSAŞ’ın; Uçak, Helikopter, İHA, Uzay ve Havacılık Yapısalları olmak üzere 5 ana üretim alanı olduğunu ifade eden Prof. Dr. Bozdoğan,şirketin ürünleri ve son olarak Milli Muharip Uçağımız Kaan hakkında detaylı bilgiler aktardı. Kaan’ın 5. nesil savaş uçağı olduğuna ve Türkiye’nin bu uçağı uçuran 5. ülke konumunda bulunduğuna dikkat çeken Bozdoğan, katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak konuşmasını sonlandırdı.

Programın sonunda Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’a, Düzce Valisi Selçuk Aslan tarafından hediye,Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ise Düzce Valisi Selçuk Aslan’a, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’e ve Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Burçin Sarıcan’a Kaan uçağının maketini hediye etti.

Haber tarihi: 17/04/2024
Haber Okunma: 136
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  GoogleÖnceki: MODERN SANAYİ SİTESİNDE ALTYAPI SORUNU OLMAYACAK
Sonraki: ‘YEŞİL DÜZCE’ İÇİN ÇALIŞIYORLAR
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)


Site İçi Arama
Köşe Yazıları
Haber Arşiv
     
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Fotoğraf Galerisi

egazete
7 fotoğraf

REKLAM
1 fotoğraf
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Diller

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal

 

 

Hoşgeldiniz.

 

 e-mail adres

duzcegercek81@gmail

.com