DÜZCE BELEDİYESİ’NDE İKİNCİ ÖZLÜ DÖNEMİ FARUK ÖZLÜ VE AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ MAZBATA ALDI ÖZLÜ: DÜZCE...           • CAMİ TEMİZLİĞİ HIZ KESMİYOR CAMİ TEMİZLİĞİ HIZ KESMİYOR  TEMİZLİK İŞLERİNDEN CAMİLERE HASSAS DOKUNUŞ CAMİLER KÖŞE BU...           • MODERN SANAYİ SİTESİNDE ALTYAPI SORUNU OLMAYACAK   112 DÜKKANDA SONA GELİNDİ   Düzce Belediyesi tarafından Beslanbey Bö...           • TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Düzce Üniversitesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi   Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ)Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafe...           • ‘YEŞİL DÜZCE’ İÇİN ÇALIŞIYORLAR   ORTA REFÜJLERDE BAKIM ÇALIŞMALARI   Düzce Belediyesi Park ve Bah&c...           • VİYANA’DA FESTİVAL COŞKUSU AHMET ŞAFAK KONSERİYLE ZİRVE YAPTI Sanatçı ve Yazar Ahmet Şafak, Avusturya Türk Federasyonu tarafından düzenlenen Ge...           • KÖŞE BUCAK HER YER İLAÇLANIYOR LARVA VE SİNEKLE MÜCADELE SÜRÜYOR 5 EKİPLE 63 MAHALLEDE İLAÇLAMA YAPILIYOR A...           • BAYRAM GEZGİNLERİ SAMANDERE VE AYDINPINAR’A AKIN ETTİ   TATİLDE SADECE İKİ TESİSİ 8 BİN 500 KİŞİ ZİYARET ETTİ MANGALINI ALAN ŞELALELERE KOŞTU HE...           • SAKARYA İDARE MAHKEMESİNDEN ADALET DERSİ: HUKUKSUZ YER DEĞİŞİKLİĞİNE İPTAL KARARI! Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlü...           • İşitme Cihazları Satışı ve Uygulama Merkezi Hizmete Açıldı. Genç girişimci Sinem Korkmaz Düzce’de Emniyet midürlüğü karşısınd...           
İstatistikler
Toplam: 1559566
Aktif: 18
Bugün: 559
Dün: 1979
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:

İklim Değişikliği, Sürdürülebilirlik ve Uluslararası İş Birliği Konferansı Sona Erdi


Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’in himayelerinde, Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayfer Gedikli’nin koordinatörlüğünde, Düzce Belediyesi, AFAD, Yunus Emre Enstitüsü, Wakayama University (Japonya), Comsats University (Pakistan), Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi (Azerbaycan), Bangsamoro Türkiye Eğitim Akademisi (Filipinler), Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi paydaşlığında düzenlenen CLICS Kongresi, Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda fiziksel sunumlar ve online oturumlar yanında, YouTube’da çift kanaldan canlı yayınlanan oturumların ardından sona erdi.

Yurt içinden üniversite rektörleri, alanında uzman akademisyenler, araştırmacılar ile öğrencilerin katılım sağladığı programa Japonya, ABD, Pakistan, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere çok sayıda yurt dışı üniversiteleri de katkı sundu.

“Afetler: Sorunlar ve Çözümler” temalı, iki gün süresince devam eden İklim Değişikliği, Sürdürülebilirlik ve Uluslararası İş Birliği Konferansı’nda (CLICS) hem yüz yüze hem çevrim içi oturumlar gerçekleştirildi.

İkinci günkü oturumlarda; Türkiye’de Kentleşme, Sera Gazı Emisyonları, Sanayi Üretim Endeksi ve Yenilenebilir Enerji Arasındaki İlişki’den Akıllı Şehir Dönüşümü İçin Politika Yapımı: Yerel Yönetimlerin Rolü’ne, Afet Risklerinin Azaltılması ve Toplum Tabanlı Afet Yönetimi’nden Sürdürülebilir Şehirler İçin Doğa Temelli Çözümler’e, Türkiye’de Yerel Düzeyde Afet Yönetimi Sorunları ve Çözüm Önerileri’nden İklim Değişikliği – Göç İlişkisinin Toplumsal Yansımaları’na, Yerel Boyutta İklim Eylem Planları’ndan Küresel İklim Krizi ve Bitkisel Üretim Üzerine Etkilerine kadar daha birçok başlıkta bilimsel tartışmalar gerçekleştirildi.

Etkileşimi oldukça yüksek ve verimli geçen oturumlarda, akademik bilgi ve çalışmalar paylaşılarak dünyanın karşı karşıya kaldığı çevre kirliliği, iklim değişiklikleri, afetler ve doğal kaynakların yitirilmesi gibi sorunlara yönelik hem yerel hem de uluslararası boyutta çözüm önerileri sunuldu.

Daha yaşanılabilir ve sürdürülebilir bir dünya inşa etmek için atılacak adımlar, yol haritaları, bilimsel tavsiyeler paylaşılarak farklı bakış açıları geliştirildi. Konuyla ilgili farkındalığa da önemli katkılar sağlandı. İklim değişikliği ve afetlerle mücadelede sadece yerel ve ulusal düzeyde yapılacak çalışmaların yeterli olmayacağı, küresel iş birliği ve dayanışmanın olmazsa olmaz olduğunun da altı çizildi.

 

 

 

Haber tarihi: 23/02/2024
Haber Okunma: 95
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  GoogleÖnceki: Özbek Kızılay tarafından Bronz Madalya Beratı ile onurlandırıldı.
Sonraki: ÖZLܒYE HAMİDİYE’DE COŞKULU KARŞILAMA
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)


Site İçi Arama
Köşe Yazıları
Haber Arşiv
     
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Fotoğraf Galerisi

egazete
7 fotoğraf

REKLAM
1 fotoğraf
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Diller

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal

m

Hoşgeldiniz.

 

 e-mail adres

duzcegercek81@gmail

.com