DÜZCE BELEDİYESİ’NDE İKİNCİ ÖZLÜ DÖNEMİ FARUK ÖZLÜ VE AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ MAZBATA ALDI ÖZLÜ: DÜZCE...           • CAMİ TEMİZLİĞİ HIZ KESMİYOR CAMİ TEMİZLİĞİ HIZ KESMİYOR  TEMİZLİK İŞLERİNDEN CAMİLERE HASSAS DOKUNUŞ CAMİLER KÖŞE BU...           • MODERN SANAYİ SİTESİNDE ALTYAPI SORUNU OLMAYACAK   112 DÜKKANDA SONA GELİNDİ   Düzce Belediyesi tarafından Beslanbey Bö...           • TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Düzce Üniversitesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi   Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ)Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafe...           • ‘YEŞİL DÜZCE’ İÇİN ÇALIŞIYORLAR   ORTA REFÜJLERDE BAKIM ÇALIŞMALARI   Düzce Belediyesi Park ve Bah&c...           • VİYANA’DA FESTİVAL COŞKUSU AHMET ŞAFAK KONSERİYLE ZİRVE YAPTI Sanatçı ve Yazar Ahmet Şafak, Avusturya Türk Federasyonu tarafından düzenlenen Ge...           • KÖŞE BUCAK HER YER İLAÇLANIYOR LARVA VE SİNEKLE MÜCADELE SÜRÜYOR 5 EKİPLE 63 MAHALLEDE İLAÇLAMA YAPILIYOR A...           • BAYRAM GEZGİNLERİ SAMANDERE VE AYDINPINAR’A AKIN ETTİ   TATİLDE SADECE İKİ TESİSİ 8 BİN 500 KİŞİ ZİYARET ETTİ MANGALINI ALAN ŞELALELERE KOŞTU HE...           • SAKARYA İDARE MAHKEMESİNDEN ADALET DERSİ: HUKUKSUZ YER DEĞİŞİKLİĞİNE İPTAL KARARI! Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlü...           • İşitme Cihazları Satışı ve Uygulama Merkezi Hizmete Açıldı. Genç girişimci Sinem Korkmaz Düzce’de Emniyet midürlüğü karşısınd...           
İstatistikler
Toplam: 1559626
Aktif: 22
Bugün: 646
Dün: 1979
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:

KAYNAŞLI ULUSLARARASI MOTORLU TAŞIYICILAR KOOP. MECLİS GÜNDEMİNDE


 

Düzce Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Talih Özcan, Türkiye’nin alanında en büyük ve yetkili kooperatiflerinden biri olan Kaynaşlı Uluslararası Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin mağduriyetini Meclis gündemine taşıdı.
ÖZCAN, TIRCILARIN SESİ OLDU
18 Ocak 2024 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 49 numaralı KDV tebliğine göre, uluslararası taşımacılık yapanların KDV istisnasından faydalanması için, kendi adına düzenlenmiş yetki belgesi alması zorunlu kılınmıştı. Bu durumun yarattığı mağduriyeti Meclis Genel Kurulun’da söz alarak dile getiren CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan şunları söyledi:
YETKİ BELGESİ BÜYÜK PROBLEM
“Kaynaşlı’daki Uluslararası Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine bağlı, 1 veya 2 aracı olan ortaklar, kooperatifin yetki belgesi olmasına rağmen, kendi adlarına yetki belgesi almaları zorunlu tutuldu. Bu yetki belgesini almayanlar ise KDV istisnasından ne yazık ki yararlanamıyor. Burada 118 ortağın kooperatifin yetki belgesinde aracı var. Bu kişiler kendi adlarına yetki belgesi alsalar dahi 3 yıl boyunca sadece yurtiçinde taşımacılık yapmalarına izin veriliyor. Yetki belgesi almazlarsa da kestikleri uluslararası KDV’li faturaların ağır bedelleri altında eziliyorlar, masraflarını dahi karşılayamıyorlar.
Hazine ve Maliye Bakanlığına çağrıda bulunan Özcan son olarak şunları söyledi:
“Hazine ve Maliye Bakanlığına çağrıda bulunuyorum; Düzce Kaynaşlı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ve ülkemizdeki diğer benzer faaliyet yürüten kooperatiflere bağlı taşımacılık yapan insanlarımızın bu mağduriyeti giderilmeli, ve yetki belgesi olan kooperatiflere bağlı faaliyet yürütenlere de KDV istisnası uygulanmalıdır. Aksi halde, ülkemizdeki ihracat ileriki dönemlerde büyük sekteye uğrayacaktır.”

 

Haber tarihi: 21/02/2024
Haber Okunma: 98
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  GoogleÖnceki: BAŞKAN ÖZLÜ SAHADAN AYRILMIYOR
Sonraki: “BİZ ESER VE HİZMET SİYASETİ YAPIYORUZ”
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)


Site İçi Arama
Köşe Yazıları
Haber Arşiv
     
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Fotoğraf Galerisi

egazete
7 fotoğraf

REKLAM
1 fotoğraf
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Diller

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal

m

Hoşgeldiniz.

 

 e-mail adres

duzcegercek81@gmail

.com